Technologické spolupráce I január 2020

TRSE20200128002: Švédsky výrobca jednorázových balení a produktov take-away hľadá alternatívne technológie/chemické roztoky, ktoré nahradia používanie per- a polyfluóralkylových látok (PFAS) v ich výrobkoch vyrobených z vlákien. Roztoky bez PFAS by mali poskytovať bariérové vlastnosti, ako je odpudzovanie oleja, mastnoty a vody. Spoločnosť hľadá riešenia, ktoré sú takmer komerčne dostupné a hľadá spoluprácu s poskytovateľmi chemikálií za základe výrobnej dohody. 

TRGR20200116001: Stredne veľká grécka spoločnosť pôsobí v oblasti recyklácie pevného odpadu. Spoločnosť hľadá vhodnú technológiu na odstraňovanie štítkov zo sklenených povrchov na základe obchodnej dohody s technickou pomocou.

TRNL20200114001: Dve holandské nadnárodné spoločnosti pôsobiace v oblasti stravovania a veľkoobchodného predaja potravín chcú prispieť k dosiahnutiu globálneho cieľa znížiť toky odpadu a emisií. Spoločnosti chcú skúmať inovatívne spôsoby návratových tokov a logistiky. Spoločnosti preto hľadajú partnerov, ktorí im môžu pomôcť s technológiami a riešeniami, aby znížili svoje distribučné náklady a optimalizovali návratové toky v rámci obchodnej dohody s technickou pomocou. 

TRNL20200107001: Popredný holandský IT dodávateľ hľadá inovatívnych MSP a start-upy z Európy, ktoré ponúkajú riešenia na urýchlenie a zlepšenie implementácie digitálnej gramotnosti vo vzdelávaní. Pre sebestačnosť v spoločnosti je potrebné výrazne zlepšiť digitálne zručnosti detí a mládeže. Spolupráca by mala byť v rámci výskumnej alebo technickej dohody. Táto požiadavka sa týka inovačnej výzvy uverejnenej na otvorenej platforme. 

TRAL20190516001: Albánska spoločnosť so sídlom v Tirane, ktorý sa zaoberá výrobou a spracovaním zlatých a strieborných šperkov. Z viac ako 25 ročnými skúsenosťami na trhu, hľadá partnerov, ktorí môžu poskytnúť najnovšiu technologickú radu pre spracovanie zlata a striebra na základe obchodnej dohody s technickou asistenciou. To by priamo ovplyvnilo konkurencieschopnosť spoločnosti zabezpečením navrhovania a vývoja nových modelov šperkov s nižšími nákladmi.

TRUK20200113001: Britský výrobca leteckých motorov pre vojenskú dopravu a hliadkové lietadlá chce využiť existujúce údaje a živé prenosy továrenských údajov na usmernenie návrhu nových komponentov. Výrobca hľadá inovatívny MSP, ktorý by poskytol platený dôkaz koncepcie, ktorí im pomôže zlepšiť ich výrobu hneď pri prvom dodaní. Zameriava sa na dohodu o technickej spolupráci. Táto požiadavka sa týka inovačnej výzvy uverejnenej na otvorenej platforme. 

V prípade, že Vás niektorá z ponúk zaujala napíšte nám na een@rpicpo.sk, do predmetu uveďte číslo ponuky.

 
  5.2.2020 | Autor: Sekcia podpory podnikania v EÚ | Vyhľadávanie obch... | zobrazené: 383 krát | Zdieľajte na facebooku