Inovatívne výrobky, technológie a služby môžu získať cenu ministra hospodárstva

„Na Slovensku sa všeobecne výrazne ťažšie podniká ako 15 rokov dozadu a pre inovácie to platí obzvlášť,” zdôraznil. Práve súťaž je podľa neho „dobrý spôsob, ako upozorniť na niečo, čo má zmysel, čo je dobrý nápad, čo pomôže v budúcnosti“.

Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík informoval, že aj takýmto spôsobom chce pomôcť podnikaniu na Slovensku a ocenením podnikateľov motivovať.
Prihlášky do súťaže môžu záujemcovia posielať do 30. septembra 2020 na adresu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) a v elektronickej forme na e-mailovú adresu sutaz@siea.gov.sk

Zúčastniť sa jej  môžu právnické osoby alebo fyzické osoby – podnikatelia so sídlom v Slovenskej republike. Súťaž má tri kategórie, týka sa inovácií výrobkov, technologických inovácií a inovácií v oblasti služieb. Podmienkou je, že musí ísť o inováciu, ktorá bola na trh uvedená v roku 2019.

1. miesto získa  vecnú cenu a finančnú odmenu vo výške 7000 eur
2. miesto v každej kategórii rezort hospodárstva odmení finančnou cenou vo výške 5000 eur a autor inovácie umiestnenej na 
3. mieste dostane 3000 eur.

Ceny budú odovzdané počas podujatia Cooperation Innovation Technology Transfer v dňoch 19. – 20. októbra 2020.

Kritéria, ktoré budú posudzované : inovatívnosť; ďalej prínos pre spotrebiteľa, zákazníka a spoločnosť; vplyv na trh, podnikateľskú činnosť, na národné hospodárstvo ako aj vplyv na ekológiu.

V prípade otázok či záujmu nás kontaktujte na een@rpicpo.sk
 
  10.9.2020 | Autor: Sekcia podpory podnikania v EÚ | Úvodná stránka - ... | zobrazené: 47 krát | Zdieľajte na facebooku