Technologické požiadavky APRÍL II/2022

Hľadáte nové možnosti ako rozšíriť Vaše podnikanie? Aktualizovali sme najzaujímavejšie technologické požiadavky za druhú polovicu mesiaca apríl 2022. V prípade otázok či záujmu nás kontaktujte na een@rpicpo.sk

TRRO20220418001 Rumunský výrobca smotanových nátierok na báze olejnatého ovocia hľadá technológiu na automatizáciu svojho výrobného procesu (spracovanie a varenie) na základe obchodnej dohody s technickou pomocou. Rumunská spoločnosť vyrába sortiment smotanových nátierok na báze týchto olejnatých plodov: lieskové orechy, pistácie, kešu oriešky, mandle a arašidy. Produkty spoločnosti sú vyrábané poloautomatickými procesmi z vysoko kvalitných prírodných surovín. Cieľom spoločnosti je strojnásobiť svoju výrobnú kapacitu, a preto má záujem o identifikáciu novej technológie na automatizáciu svojich výrobných procesov, konkrétne spracovania a varenia olejnatých plodov.

TRIT20220419012 Technickí partneri hľadajú zhodnotenie IT cenných komponentov a ťažbu druhotných surovín na komercializáciu.
Talianska začínajúca spoločnosť pracujúca v oblasti správy majetku IT a odpadu z elektrických a elektronických zariadení (WEEE) na konci životnosti hľadá technických partnerov vo výrobe elektronických zariadení, výrobcov originálnych zariadení (OEM) a chemickom sektore na zhodnotenie cenných komponentov a ťažbe druhotných surovín. Potenciálne typy spolupráce: obchodná dohoda s technickou pomocou a dohoda o technickej/výskumnej spolupráci.

TRTR20220419017 Turecká spoločnosť zaoberajúca sa výskumom a vývojom hľadá partnerov pre svoj inteligentný skleník na základe finančnej dohody. Turecká výskumná a vývojová spoločnosť založená v roku 2016 vyvinula inteligentný skleník podporovaný novými technológiami súvisiacimi s poľnohospodárstvom a stratégiami pasívnej energie. Spoločnosť hľadá investorov na základe finančnej dohody. Ideálnymi partnermi by boli výskumné a vývojové a poľnohospodárske spoločnosti, ktoré majú špeciálne skúsenosti s výstavbou solárnych skleníkov.

TRNL20220421033 Technológia obehového procesu spracovania odpadu, ktorá sa hľadá na spracovanie odpadových tokov z vodných tokov, ktoré zbierajú uhlíkovo neutrálne vodné drony.
Holandský MSP, aktívny v oblasti autonómnych riešení v oblasti čistých technológií, vyvinul vysoko inovatívnu technológiu na ochranu, čistenie a monitorovanie vôd pomocou dátovo riadeného autonómneho povrchového plavidla (ASV) v mestských, vidieckych, priemyselných a rekreačných prostrediach. MSP by chcelo uzavrieť obchodnú zmluvu s technickou pomocou so spoločnosťami, ktoré ponúkajú obehové riešenie, dokážu (vyzdvihnúť a) spracovať odpadový prúd (plasty a/alebo biomasu) zozbieraný z vodných ciest.

TRNL20220421037 Holandské vodohospodárske orgány hľadajú alternatívne technológie založené na biologických a obehových princípoch na ochranu brehov kanálov a priekop.
Holandské úrady hľadajú alternatívne technológie založené na biologických a obehových systémoch na ochranu brehov kanálov a priekop. Materiál musí konkurovať dlhovekosti tvrdému drevu (v súčasnosti používanému). Na lepšie pochopenie súčasného stavu, trhu a nápadov vývojárov a dodávateľov úrady hľadajú podniky so skúsenosťami a rozsiahlymi znalosťami najnovších technológií. So vstupom bude spísané a zverejnené predkomerčné obstarávanie.

TRES20220427029 Domáce bezpečnostné systémy a pohoda pre seniorov. Baskická (severná časť Španielska) spoločnosť spustila výzvu:
Ako možno dosiahnuť autonómiu, bezpečnosť a pohodu nerušivým spôsobom a vykonávať ich v reálnom čase pre starších ľudí doma? Baskická spoločnosť hľadá ICT partnera na spoločný vývoj bezpečnostného riešenia na základe obchodnej dohody so spoluprácou na technickej pomoci.

TRNL20220426021 Holandská pekáreň hľadá obalové riešenie pre nový luxusný sortiment chleba.
Táto pekáreň z Holandska sa snaží pre svoj sortiment luxusných chlebov vytvoriť riešenie balenia modifikovanej atmosféry (MAP), ktoré má luxusný vzhľad, dobre sa s ním manipuluje na ich výrobnej linke a je tiež udržateľné. Súčasný trh vyžaduje výrazné a prekvapivé produkty viac ako kedykoľvek predtým. Preto sú inovácie dôležité pre budúcnosť pekárne a pre jej zákazníkov. Ponúka sa obchodná zmluva alebo dohoda o spolupráci v oblasti výskumu a vývoja.

TRNL20220429010 Holandská spoločnosť zaoberajúca sa odpadovým hospodárstvom hľadá optimálne riešenia využitia zvyškového tepla.
Holandská spoločnosť zaoberajúca sa odpadovým hospodárstvom, ktorá spracováva a zhodnocuje energiu a suroviny, hľadá spoločnosti ponúkajúce inovatívne riešenia na využitie zvyškového tepla a spoločnosti, ktoré majú záujem o využitie pary pochádzajúcej z jej priemyselných procesov. Spoločnosť hľadá zmluvy o technickej spolupráci alebo obchodné zmluvy s technickou pomocou. Požiadavka je súčasťou holandskej obchodnej výzvy, kde sa inovátori spájajú s priemyslom a hľadajú možnosti spolupráce.

Nenašli ste vhodnú ponuku? Napíšte nám na een@rpicpo.sk

 
  2.5.2022 | Autor: Enterprise Europe Network | Úvodná stránka - ... | zobrazené: 233 krát | Zdieľajte na facebooku