Technologické požiadavky MÁJ/2022

Hľadáte nové možnosti ako rozšíriť Vaše podnikanie? Aktualizovali sme zoznam technologických požiadaviek za druhú polovicu mesiaca máj 2022.

TRAT20220427001 Vývoj nových povrchov na optimalizáciu haptických vlastností produktov v rôznych sektoroch

Rakúsky inštitút pre výskum a vývoj vyvíja novú technológiu, ktorej cieľom je kvantifikovať hmatový vzhľad produktu prostredníctvom jeho povrchových a materiálových vlastností. Inštitút hľadá partnerov na vývoj tejto technológie a na jej ziskové využitie. Cieľom je vyrábať povrchy produktov s požadovanými haptikami, predpovedať haptiku nových produktov a hodnotiť nové povrchy. Využíva sa virtuálna realita aj umelá inteligencia. Inštitút hľadá partnerov pre technickú a/alebo výskumnú spoluprácu.

TRES20220531012 Technológia využitia minerálnych odpadov ako surovín na aditívnu výrobu cementu a betónu

Vedúci španielskeho technologického centra v oblasti vývoja a implementácie nových technológií pre sektor neenergetickej ťažby hľadá organizácie z EÚ s odbornými znalosťami v aplikácii techník zobrazovacej spektroskopie na lokalizáciu a hodnotenie opustených banských lokalít s cieľom zmapovať nerastný potenciál pre recyklačné účely na mapovanie priestorového rozloženia minerálnych zložení s cieľom dosiahnuť dohodu o výskumnej spolupráci.

TRES20220531015 Experti v oblasti umelej vízie, ktorá sa má implementovať v štádiu drvenia spoločnosti na výrobu kameniva, aby sa minimalizovali energetické požiadavky

Španielske technologické centrum hľadá organizácie s odbornými znalosťami v oblasti umelej vízie, ktoré sa majú implementovať v štádiu drvenia spoločnosti na výrobu kameniva, aby sa minimalizovali energetické požiadavky. Cieľom je mať automatický nástroj, ktorý dokáže rozpoznať granulometriu a dokáže definovať, ktoré prvky by mali (produkt) alebo nemali (odpad) pristupovať k drviacim zariadeniam. Toto je proces cyklu a závisí od konečnej očakávanej granulometrie. Centrum chce dosiahnuť dohodu o výskumnej spolupráci.

TRIT20220524015 FOCUS Solárne PV Moduly Alloy Steel Frame

Talianska spoločnosť hľadá technológiu v oblasti solárnych fotovoltických modulov Alloy Steel Frame. Rozdiel medzi rámom z legovanej ocele a hliníka s cieľom dosiahnuť cieľ uhlíkovej špičky a neutralizácie uhlíka a znížiť celkové náklady na solárny systém. Spoločnosť hľadá partnera na podpis zmlúv o transfere technológií.

V prípade otázok nás kontaktujte na een@rpicpo.sk

 
  1.6.2022 | Autor: Enterprise Europe Network | Úvodná stránka - ... | zobrazené: 306 krát | Zdieľajte na facebooku